Choď na obsah Choď na menu
 


Stolný Tenis

(Vrabec Tomáš)                                   

 

Alias Ping-Pong

 

Stolný tenis patrí medzi najrýchlejšie športové hry na svete, učí mať rýchly odhad hernej situácie a jej okamžité riešenie najvhodnejším herným spôsobom. Stolný tenis je individuálny šport hraný v halách špeciálne na to určených, ale aj v klasických krytých halách, kde sa dajú rozmiestniť stoly na hru.

  

Základné Pojmy

 

Výmenou sa nazýva čas, počas ktorého je loptička v hre. Ak sa výsledok výmeny nezarátava nazýva sa nová loptička. Ak sa výsledok výmeny zarátava volá sa bod. Hráč, ktorý má zahrať v danej výmene loptičku ako prvý, je hráčom podávajúcim. Hráč, ktorý zahrá loptičku vo výmene ako druhý, je prijímajúcim hráčom. Rozhodca riadi a usmerňuje zápas.  

 

800px-p1250001.jpg

 

Správne podanie

 

Podáva sa s loptičkou voľne ležiacou na dlani, ktorá musí byť otvorená. Loptička musí byť nadhodená minimálne 16 cm vysoko. Musí sa najprv dotknúť plochy podávajúceho a tak plochy prijímajúceho. Ak sa loptička dotkne sieťky a preskočí na stranu prijímajúceho, podanie sa opakuje -NET. Povinnosťou hráča je podávať tak, aby mohla byť posúdená jeho správnosť. Podanie sa mení po dvoch správne zahraných loptičkách.

 

ping-pong-paddle-1934841.jpg

 

 

Bod

 

Hráč získava bod, ak :

 

  • jeho súper podá nesprávne
  • jeho súper nesprávne vráti loptičku
  • jeho súper úmyselne dvakrát za sebou zahrá loptičkou

 

Set

 

Kto ako prvý dosiahne 11 bodov vyhráva set, okrem prípadu, keď obaja hráči dosiahnu 10 bodov. V tom prípade vyhrá hráč, ktorý ako prvý dosiahne o 2 body viac než druhý.

 


Zápas 

 

Hrá sa na rozhodujúci počet setov z nepárneho počtu setov. Hra v zápase je plynulá, okrem povolených prestávok medzi setmi, poprípade v situácii time-outu.

 

 

 
 

 

Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< november / 2020 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 22653
Mesiac: 541
Deň: 11